9 najlepszych Quilt Along na rok 2020

0 466

Wśród moich postanowień noworocznych często pojawia się chęć wzięcia udziału w wytrwałym szyciu przez cały rok, razem z innymi quilterkami z całego świata – czyli udział w Quilt Along czy też Block of the Month (BOM). Zwykle na początku roku orientuję się, że dziewczyny już wystartowały, a ja nadal nie wiem, co do szycia wybrać.

W tym roku postanowiłam zrobić rozeznanie odpowiednio wcześniej. Poszperałam w internecie, poczytałam, co polecają quilterki na grupach. Nie uwzględniłam bardzo popularnych klubów BOM, w których co miesiąc dostaje się paczkę z wybranymi tkaninami czy papierkami do EPP do uszycia danego bloku – niektóre z nich są dostępne tylko w USA, inne mają dość spore koszty wysyłki do Europy. Poniżej znajdziecie mój subiektywny wybór najciekawszych QA na rok 2020, które skalą, wzorem quiltu lub niebanalnym podejściem do tematu przykuły moją uwagę. Wśród nich są zarówno zabawy darmowe, jak i takie, za które trzeba zapłacić.

Mam nadzieję, że i Wy znajdziecie tu coś dla siebie.

Darmowe Quilt Along

1 Moda: Block Heads 3

To już trzecia odsłona klasycznyego BOM, w którym w każdym tygodniu szyje się jeden blok. Bloki zostały przygotowane przez projektantów współpracujących z Moda Fabrics. Zawartość poprzedniej edycji możesz zobaczyć tutaj.

Czas trwania: Od 15 stycznia do 31 grudnia 2020 r.

Rejestracja: Nie ma żadnej formalnej rejestracji. Bloki będą prezentowane na blogu Moda oraz na blogach poszczególnych projektantów. Możesz również dołączyć do opcjonalnej grupy Moda Blockheads na Facebook’u, gdzie co piątek będą udostępniane linki do instrukcji w PDF.

Ilość bloków: W momencie rozpoczęcia udostępnione zostanie 14 bloków, a docelowo pojawi się ich 56. W niektórych tygodniach udostępniane będą pojedyncze bloki, w innych kilka bloków równocześnie.

Rozmiar bloków: Większość bloków może być wykonana w różnych rozmiarach – możesz samodzielnie wybrać rozmiar bloku, który chcesz wykonać.

Ilość tkanin: Jest zależna od tego, jaki rozmiar bloków wybierzesz. Jeśli chcesz uszyć naprawdę duży quilt, zacznij od przygotowania co najmniej 30 FQ i od 7 do 8 metrów na tło.

Techniki: Różne, zarówno klasyczne bloki patchworkowe jak i aplikacje. Poziom podstawowy i średniozaawansowany.

Koszt: Quilt Along jest darmowy.

2 Kathryn Kerr: 365 Challenge

Źródło: kathrynkerr.com

Ten QA jest tylko dla wytrwałych – codziennie przez cały rok jest publikowany jeden blok do uszycia. Wśród dziewczyn z Pachworku Małopolskiego było kilka, które podjęły wyzwanie w 2019 r. i tylko one wiedzą, jak trudno jest wykazać się taką samodyscypliną i jak często trzeba weekendami gonić stawkę 😉 Niemniej jednak, jest to QA który mnie osobiście najbardziej kusi w 2020 r. i dlatego już się zarejestrowałam 🙂

Czas trwania: Od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 r.

Rejestracja: Udział wymaga rejestracji na stronie QA.

Ilość bloków: 365 szt. Każdy blok jest dostępny przez 3 mce od daty publikacji na stronie Daily Update oraz w linku, wysyłanym codziennie e-mailem. Możesz również dołączyć do grupy na Facebook’u.

Rozmiar bloków: Każdy skończony blok ma wymiary 3 x 3 cale lub 6 x 6 cali. Skończona praca ma 90 x 90 cali (228 x 228 cm).

Techniki: Poziom podstawowy i średniozaawansowany.

Koszt: Quilt Along jest darmowy.

Szczegółowe informacje o QA „Kathryn Kerr: 365 Challenge” znajdziesz tutaj.

Update: Jeśli chcesz dołączyć do tej zabawy, możesz również zechcieć dołączyć do polskiej grupy wsparcia na FB.

3 Patterns by Jen: Monthly Color Challenge

Ciekawy typ wyzwania, w którym głównym elementem odróżniającym bloki między danymi miesiącami jest kolor. W tym roku dobór kolorów jest zainspirowany upierzeniami różnych ptaków. Zadanie polega na uszyciu bloku w z góry określonym kolorze. Bloki będą projektowane przez zaproszonych do zabawy bloggerów.

Czas trwania: Od połowy stycznia do 31 grudnia 2020 r.

Rejestracja: Nie jest obowiązkowa, ale można się zapisać na wiadomości e-mail z linkami do nowo opublikowanych bloków.

Ilość bloków: 12 szt.

Koszt: Quilt Along jest darmowy. Wzory bloków są darmowe w miesiącu ich opublikowania; później można je dokupić w cenie 1$/szt.

Szczegółowe informacje o QA „Patterns by Jen: Monthly Color Challenge” znajdziesz tutaj.

Płatne Quilt Along

4 Kathryn Kerr: Etoiles Rouges

Źródło: kathrynkerr.com

Praca składa się z 49 wariantów tradycyjnego bloku Ohio Star. W ramach Bonus Package otrzymasz: wzory do pikowania, dodatkowe 40 bloków, plik EQ7 umożliwiający indywidualny dobór kolorów.

Czas trwania: Od połowy stycznia do 31 grudnia 2020 r. (50 tygodni).

Rejestracja: Udział wymaga rejestracji na stronie QA.

Ilość bloków: 49 szt. Wymiary skończonej pracy: 92 x 92 cale (233 x 233 cm).

Rozmiar bloków: Każdy skończony blok ma wymiary 9 x 9 cali.

Techniki: rotary cutting, quick piecing. Poziom średniozaawansowany.

Koszt: Udział w QA kosztuje $36.85. Możliwy jest również zakup opcjonalnego Bonus Package w cenie 19.95$.

Szczegółowe informacje o QA „Kathryn Kerr: Etoiles Rouges” znajdziesz tutaj.

5 Kathryn Kerr: Aves

Źródło: kathrynkerr.com

Ten QA mnie kusi, oj kusi! Quilt jest przepiękny, geometryczny, bardzo w moim stylu 🙂 W ramach Bonus Package otrzymasz: dodatkowe 92 bloki które umożliwiają powiększenie pracy do wymiaru 80 x 80 cali lub użycie ich z tyłu pracy, plik EQ7 umożliwiający indywidualny dobór kolorów.

Czas trwania: Od 25 stycznia do grudnia 2020 r. (45 tygodni).

Rejestracja: Udział wymaga rejestracji na stronie QA.

Ilość bloków: 45 szt. Wymiary skończonej pracy: 63 x 63 cale (160 x 160 cm).

Techniki: rotary cutting/quick piecing, set-in seams (Y-seams), curved seams, foundation piecing, szablony, aplikacje. Poziom zaawansowany.

Koszt: Udział w QA kosztuje $95.95. Możliwy jest również zakup opcjonalnego Bonus Package w cenie 65$.

Szczegółowe informacje o QA „Kathryn Kerr: Aves” znajdziesz tutaj.

6 FatCat Patterns

Źródło: fatcatpatterns.com

W tamtym roku szyłam z FatCat quilt z wzorami krasnali. Przyjemne, łatwe bloki dla fanów aplikacji, szczególnie wykonywanych w technice fusible applique.

Czas trwania: Od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 r.

Rejestracja: Udział w każdym z Quilt Along wymaga rejestracji na stronie FatCat Patterns. Po rejestracji linki do pobrania kolejnych bloków są przesyłane co tydzień/miesiąc w wiadomości e-mail.

Ilość bloków: Dostępne będą 3 różne QA:

  • PurrTastic – 10 bloków z motywem kotów, publikowane co miesiąc od 1 stycznia do 1 października. Wymiar skończonej pracy: 56 x 78 cali (140 x 198 cm).
  • Angels – 12 bloków z motywem aniołów, publikowane co tydzień od 4 stycznia do 3 marca. Wymiar skończonej pracy: 58 x 72 cale (147 x 182 cm).
  • Funky Chickens – 12 bloków z motywem kurczaków, publikowane co miesiąc od 1 stycznia do 1 grudnia. Wymiar skończonej pracy: 60 x 77.5 cale (152 x 197 cm).

Techniki: Aplikacje. Poziom podstawowy.

Koszt: Rejestracja do każdego z QA kosztuje 6$. Bloki są darmowe.

Szczegółowe informacje o QA „FatCat Patterns” znajdziesz tutaj.

7 Murder Mystery Quilt

QA połączony z rozwiązywaniem zagadki morderstwa. Co miesiąc otrzymujesz jeden rozdział historii kryminalnej (w języku angielskim), wraz z wzorem bloku do uszycia. Niektóre tajemnice potrzebne do rozwiązania zagadki są ukryte w bloku! Za rozwiązanie zagadki można wygrać nagrody.

Rejestracja: Udział w Quilt Along wymaga wykupienia subskrypcji na stronie QA. Bloki są dostępne na stronie, w sekcji dla członków którzy mają aktywną subskrypcję.

Techniki: Traditional piecing, aplikacje, foundation paper piecing.

Ilość bloków: 12 szt. Wymiary skończonej pracy: 72 x 60 cali (183 x 152 cm).

Koszt: Rejestracja do QA kosztuje 99$ płatne z góry za cały rok lub 9$ płatne miesięcznie.

Szczegółowe informacje o QA „Murder Mystery Quilt” znajdziesz tutaj.

8 Esther Aliu

Jako wielki fan aplikacji, na ten QA czekam z niecierpliwością … na razie można tylko zobaczyć, jak wyglądał QA w roku 2019. Jak tylko pojawią się szczegóły dotyczące tegorocznej zabawy, zaktualizuję ten wpis. Tymczasem, można zaglądnąć do grupy na Facebook’u i podziwiać postępy tegorocznych uczestniczek. Jeśli tylko będzie QA na 2020 r. jest to mój mocny kandydat do wzięcia w nim udziału.

Techniki: aplikacja. Poziom średniozaawansowany.

9 Sarah Fielke: Growing Wild

Źródło: sarahfielkeblockofmonth.com

Kolejny QA z wykorzystaniem aplikacji, tym razem coś dla fanów hand applique. Obejrzałam galerię z 2018 r. i wzór robi naprawdę wrażenie.

Rejestracja: Udział w Quilt Along wymaga wykupienia subskrypcji na stronie QA. Bloki są dostępne na stronie, w sekcji dla członków którzy mają aktywną subskrypcję.

Techniki: aplikacja ręczna. Poziom średniozaawansowany.

Ilość bloków: 12 szt. Wymiary skończonej pracy: 92 x 92 cale (230 x 230 cm).

Koszt: Rejestracja do QA kosztuje 70$ płatne z góry za cały rok lub 5.84$ płatne miesięcznie.

Szczegółowe informacje o QA „Sarah Fielke: Growing Wild” znajdziesz tutaj.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej