Baltimore – wariacje na temat koloru

0 761
Ten wpis jest częścią 2 z 2 w serii Baltimore Album

Bardzo powoli wycinam sobie papierki; idzie mi naprawdę wolno, mam dopiero gotowy wazon, gałązkę i ptaszkiem i lewą dolną gałązkę z brzoskwiniami. Na oko – jakieś 40 kształtów z ponad 200 😉

W tak zwanym międzyczasie myślę również nad kolorystyką, w której chciałabym uszyć ten blok. Nie lubię rysować kredkami, więc zeskanowałam sobie wzór. Nie zmieścił mi się w skanerze, musiałam go skleić w Illustratorze z czterech osobnych skanów. Jest troche krzywy, ale do kolorowania wystarczy.

Wstępnie rozrysowałam sobie całość czerpiąc z palety Kony Kaufmana Tuscan Skies. Światło pada z prawej strony. Na razie mam 3 warianty kolorystyczne … tła”: białe, kremowe i jasnoszare. Najlepiej kolory wyglądają na białym; lubię takie ładne kontrasty. Szary jest jakiś taki przytłaczający dla barw. Skończy się pewnie na kremowym, białe tło jest mimo wszystko mało praktyczne, a ja chciałabym, żeby w tle były jakieś maziaje.

Motyl i ptak są pokolorowane trochę na odczep się, jeszcze do mnie nie trafiają. Odcień zielonego wpada lekko w niebieski i też mam wątpliwości, czy jest właściwy.

A Wam która wersja się podoba?

Blok z tłem białym. Wzór: P. Pereira.
Blok z tłem kremowym. Wzór: P. Pereira.
Blok z tłem szarym. Wzór: P. Pereira.
Nawigacja po seriiBaltimore Album Georgia – przygotowania >>
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej