Baltimore – wariacje na temat koloru

0 126
Ten wpis jest częścią 2 z 2 w serii Baltimore Album

Bardzo powoli wycinam sobie papierki; idzie mi naprawdę wolno, mam dopiero gotowy wazon, gałązkę i ptaszkiem i lewą dolną gałązkę z brzoskwiniami. Na oko – jakieś 40 kształtów z ponad 200 😉

W tak zwanym międzyczasie myślę również nad kolorystyką, w której chciałabym uszyć ten blok. Nie lubię rysować kredkami, więc zeskanowałam sobie wzór. Nie zmieścił mi się w skanerze, musiałam go skleić w Illustratorze z czterech osobnych skanów. Jest troche krzywy, ale do kolorowania wystarczy.

Wstępnie rozrysowałam sobie całość czerpiąc z palety Kony Kaufmana Tuscan Skies. Światło pada z prawej strony. Na razie mam 3 warianty kolorystyczne … tła”: białe, kremowe i jasnoszare. Najlepiej kolory wyglądają na białym; lubię takie ładne kontrasty. Szary jest jakiś taki przytłaczający dla barw. Skończy się pewnie na kremowym, białe tło jest mimo wszystko mało praktyczne, a ja chciałabym, żeby w tle były jakieś maziaje.

Motyl i ptak są pokolorowane trochę na odczep się, jeszcze do mnie nie trafiają. Odcień zielonego wpada lekko w niebieski i też mam wątpliwości, czy jest właściwy.

A Wam która wersja się podoba?

Blok z tłem białym. Wzór: P. Pereira.
Blok z tłem kremowym. Wzór: P. Pereira.
Blok z tłem szarym. Wzór: P. Pereira.
Series Navigation<< Baltimore Album Georgia – przygotowania
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej