Fractured Quilt – prostowanie paneli

0 683
Ten wpis jest częścią 2 z 3 w serii Fractured Quilt

Miałam nadzieję, że dzisiaj utnę już pasy zgodnie z instrukcją z książki, ale… panele, które wybrałam, są potwornie krzywe. Cały wieczór dzisiaj prostowałam jeden komplet (czyli 3 sztuki) i mam serdecznie dość. A tu jeszcze 6 sztuk przede mną!

Z każdego panelu na początek obcięłam jasną ramkę. Dokładnie, nożyczkami wzdłuż linii. Wydawać by się mogło, że otrzymam idealny prostokąt ale oczywiście nie – był zwichrowany niesamowicie. Kłopot polega na tym, że muszę go pociąć na równe pasy. Nie bardzo sobie jestem w stanie wyobrazić równe prostokątne pasy uzyskane z rombu 😉

Fractured quilt prostowanie panelu 2

W tej sytuacji, obejrzałam najbardziej chyba znane wideo o tym, jak doprowadzać niesforne panele znów do kątów prostych. BTW myślę o nagraniu jego skróconej wersji po polsku, mam sporo nieanlojęzycznych klientek. Gdy już myślałam, że jak to mawiała moja babcia: „Vaterland gerettet” czyli „ojczyzna uratowana”, odkryłam, że przez swoją nadgorliwość odcięłam krajki. A więc niestety, nie byłam już w stanie tak ładnie, jak na filmie ich wyprostować i naciągnąć.

Mimo tego, wypróbowałam metodę z wyrównywaniem i zaprasowywaniem, niestety mimo ponadgodzinnej walki efekty są takie sobie. Każdy panel nadal jest skoszony i w niczym nie przypomina prostokąta.

Myśląc na spokojnie, chyba popełniłam błąd – trzeba było wszystkie 9 warstw złożyć ze sobą i spiąć jak do OBW, a potem dociąć nie patrząc na to, jak nadrukowane są linie ramki.

Tak czy inaczej, na teraz mam gotowe do dalszego szycia 3 szt. paneli i zacznę od nich, zanim zmarnuję i potnę resztę tkaniny. Jeśli okaże się, że z tych krzywulców jestem w stanie wyczarować coś akceptowalnego, będę bardzo szczęśliwa. Na szczęście wzór jest dość wybaczający i całkiem prawdopodobne, że nikt poza mną nie będzie widział, że nie jest tak prosto, jak być powinno!

Z tą optymistyczną myślą kładę się spać 🙂

Nawigacja po seriiFractured Quilt – zaczynamy! >>Fractured Quilt – pierwsza seria >>
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej