365 Challenge – startujemy!

1 582
Ten wpis jest częścią 1 z 4 w serii 365 Challenge

Sama nie wiem, czy mam świadomość, na co się porywam … Nigdy nie wytrwałam dłużej, niż kilka miesięcy w żadnym block-of-the-month, a tu jest gorzej, bo block-of-the day… Już się boję, co będzie po powrocie do pracy – teraz, na urlopie, łatwo jest podejmować takie szalone zobowiązania, bo czasu całkiem sporo. Pocieszam się, że zawsze mogę nadrabiać weekendami 😉

Co to jest ten 365 Challenge?

Challenge czyli wyzwanie. Przypomnę jeszcze krótko, o co w tym wszystkim chodzi. Zabawa to tzw. Quilt-Along – czyli wyzwanie polegające na długim, zwykle całorocznym, szyciu pracy w gronie wirtualnie wspierających Cię koleżanek. W ramach 365 Challenge codziennie przez cały rok jest publikowany jeden blok do uszycia. Każdy skończony blok ma wymiary 3 x 3 cale lub 6 x 6 cali. Ze wszystkich bloków w grudniu powstanie wspaniały top narzuty patchworkowej. Skończona praca będzie miała 90 x 90 cali (228 x 228 cm).

Udział wymaga rejestracji na stronie QA. Każdy blok jest dostępny przez 3 mce od daty publikacji na stronie Daily Update oraz w linku, wysyłanym codziennie e-mailem. Możesz również dołączyć do oryginalnej grupy na Facebook’u lub do polskiej grupy wsparcia na FB.

Wybór tkanin

Ale do rzeczy! Dziś opublikowano już 3 blok, a ja nadal nie miałam wybranych tkanin! Nie mogłam się zdecydować na kolorystykę, a wymagania ilościowe są niemałe – w sumie potrzeba aż niemal 19 mb tkanin!

KolorTon Razem
Główny / dodatkowyBardzo ciemny 2,75 mb
Główny / dodatkowy Ciemny1 mb
Główny / dodatkowy Ciemny średni1,75 mb
Główny / dodatkowy Średni1,5 mb
Główny / dodatkowy Jasny2.5 mb
Główny / dodatkowy Bardzo jasny2.5 mb
TłoPrawie białe4,5 mb
TłoKremowe, kontrastrujące z białym2 mb

Nie mam takich ilości pasujących do siebie tkanin, ale na szczęście można uzupełnić zapasy w trakcie roku 😉 Otworzyłam więc swoje pudełeczko ze skarbami i wybrałam zestaw FQ w klasycznych kolorach zgaszonego niebieskiego i brązu. Idealnie będzie pasować do tradycyjnych bloków w tym quilcie. Kolory zresztą zupełnym przypadkiem 😉 są podobne do kolorów zaproponowanych przez Kathryn Kerr.

Zestaw FQ Charlotte. Fot. www.robertkaufman.com

Głównym, wiodącym kolorem będzie niebieski, a dodatkowym brązowy. W zestawie jest 23 amerykańskie FQ, co daje zaledwie 5,75 jarda czyli 5,25 mb. To tylko 1/4 wszystkich potrzebnych tkanin 🙁 Poniżej zestawiłam sobie listę brakujących kolorów.

Ton Potrzebna ilość
Bardzo ciemny Granaty: 2,00 mb (mam 1 FQ + Kona Navy) ✂
Brązy: 0,75 mb (mam 1 FQ + Kona Espresso) ✂
Ciemny Granaty: 0,50 mb (mam 2 FQ) ✔
Brązy: 0,30 mb (mam 2 FQ) ✔
Przejściowe: 0,2 mb (mam 1 FQ) ✔
Ciemny średni Granaty: 1,75 mb (mam 3 FQ) ✂
Brązy: 0,5 mb (mam 2 FQ) ✔
Przejściowe: 0,5 mb (mam 2 FQ) ✔
Średni Granaty: 0,5 mb (mam 1 FQ) ✂
Brązy: 0,5 mb (mam 3 FQ) ✔
Przejściowe: 0,5 mb (mam 0 FQ) ✂
JasnyGranaty: 1,40 mb (mam 1 FQ) ✂
Brązy: 0,60 mb (mam 0 FQ) ✂
Przejściowe: 0,50 mb (mam 3 FQ) ✔
Bardzo jasny Granaty: 1,25 mb (mam 1 FQ) ✂
Brązy: 1,25 mb (mam 4 FQ) ✂
Prawie białe4,5 mb (Kona Natural albo Bone) ✔
Kremowe, kontrastrujące z białym2 mb (mam Cream Sparkles + Cream Triangle Star Vines) ✔

Widzę już, że największy kłopot będzie z jasnym bardzo niebieskim, bo powinno być na ciepłym beżowym, a nie zimnym białym tle. Na szczęście mam jeszcze chwilę na uzupełnienie tkanin, na razie szyjemy ciemną wewnętrzną ramkę i na kilkanaście bloków powinno mi tkanin wystarczyć.

Idę szperać w hurtowni 🙂

Nawigacja po serii365: Organizacja pracy >>
1 komentarz
  1. Małgosia mówi

    Asiu, To wspaniały wpis! Dasz radę , zobaczysz! A”quilcik” będzie cudowny!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej