365 Challenge – startujemy!

1 251
Ten wpis jest częścią 1 z 4 w serii 365 Challenge

Sama nie wiem, czy mam świadomość, na co się porywam … Nigdy nie wytrwałam dłużej, niż kilka miesięcy w żadnym block-of-the-month, a tu jest gorzej, bo block-of-the day… Już się boję, co będzie po powrocie do pracy – teraz, na urlopie, łatwo jest podejmować takie szalone zobowiązania, bo czasu całkiem sporo. Pocieszam się, że zawsze mogę nadrabiać weekendami 😉

Co to jest ten 365 Challenge?

Challenge czyli wyzwanie. Przypomnę jeszcze krótko, o co w tym wszystkim chodzi. Zabawa to tzw. Quilt-Along – czyli wyzwanie polegające na długim, zwykle całorocznym, szyciu pracy w gronie wirtualnie wspierających Cię koleżanek. W ramach 365 Challenge codziennie przez cały rok jest publikowany jeden blok do uszycia. Każdy skończony blok ma wymiary 3 x 3 cale lub 6 x 6 cali. Ze wszystkich bloków w grudniu powstanie wspaniały top narzuty patchworkowej. Skończona praca będzie miała 90 x 90 cali (228 x 228 cm).

Udział wymaga rejestracji na stronie QA. Każdy blok jest dostępny przez 3 mce od daty publikacji na stronie Daily Update oraz w linku, wysyłanym codziennie e-mailem. Możesz również dołączyć do oryginalnej grupy na Facebook’u lub do polskiej grupy wsparcia na FB.

Wybór tkanin

Ale do rzeczy! Dziś opublikowano już 3 blok, a ja nadal nie miałam wybranych tkanin! Nie mogłam się zdecydować na kolorystykę, a wymagania ilościowe są niemałe – w sumie potrzeba aż niemal 19 mb tkanin!

KolorTon Razem
Główny / dodatkowyBardzo ciemny 2,75 mb
Główny / dodatkowy Ciemny1 mb
Główny / dodatkowy Ciemny średni1,75 mb
Główny / dodatkowy Średni1,5 mb
Główny / dodatkowy Jasny2.5 mb
Główny / dodatkowy Bardzo jasny2.5 mb
TłoPrawie białe4,5 mb
TłoKremowe, kontrastrujące z białym2 mb

Nie mam takich ilości pasujących do siebie tkanin, ale na szczęście można uzupełnić zapasy w trakcie roku 😉 Otworzyłam więc swoje pudełeczko ze skarbami i wybrałam zestaw FQ w klasycznych kolorach zgaszonego niebieskiego i brązu. Idealnie będzie pasować do tradycyjnych bloków w tym quilcie. Kolory zresztą zupełnym przypadkiem 😉 są podobne do kolorów zaproponowanych przez Kathryn Kerr.

Zestaw FQ Charlotte. Fot. www.robertkaufman.com

Głównym, wiodącym kolorem będzie niebieski, a dodatkowym brązowy. W zestawie jest 23 amerykańskie FQ, co daje zaledwie 5,75 jarda czyli 5,25 mb. To tylko 1/4 wszystkich potrzebnych tkanin 🙁 Poniżej zestawiłam sobie listę brakujących kolorów.

Ton Potrzebna ilość
Bardzo ciemny Granaty: 2,00 mb (mam 1 FQ + Kona Navy) ✂
Brązy: 0,75 mb (mam 1 FQ + Kona Espresso) ✂
Ciemny Granaty: 0,50 mb (mam 2 FQ) ✔
Brązy: 0,30 mb (mam 2 FQ) ✔
Przejściowe: 0,2 mb (mam 1 FQ) ✔
Ciemny średni Granaty: 1,75 mb (mam 3 FQ) ✂
Brązy: 0,5 mb (mam 2 FQ) ✔
Przejściowe: 0,5 mb (mam 2 FQ) ✔
Średni Granaty: 0,5 mb (mam 1 FQ) ✂
Brązy: 0,5 mb (mam 3 FQ) ✔
Przejściowe: 0,5 mb (mam 0 FQ) ✂
JasnyGranaty: 1,40 mb (mam 1 FQ) ✂
Brązy: 0,60 mb (mam 0 FQ) ✂
Przejściowe: 0,50 mb (mam 3 FQ) ✔
Bardzo jasny Granaty: 1,25 mb (mam 1 FQ) ✂
Brązy: 1,25 mb (mam 4 FQ) ✂
Prawie białe4,5 mb (Kona Natural albo Bone) ✔
Kremowe, kontrastrujące z białym2 mb (mam Cream Sparkles + Cream Triangle Star Vines) ✔

Widzę już, że największy kłopot będzie z jasnym bardzo niebieskim, bo powinno być na ciepłym beżowym, a nie zimnym białym tle. Na szczęście mam jeszcze chwilę na uzupełnienie tkanin, na razie szyjemy ciemną wewnętrzną ramkę i na kilkanaście bloków powinno mi tkanin wystarczyć.

Idę szperać w hurtowni 🙂

Series Navigation365: Organizacja pracy >>
1 komentarz
  1. Małgosia mówi

    Asiu, To wspaniały wpis! Dasz radę , zobaczysz! A”quilcik” będzie cudowny!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej