Collage z Hanią – twarz

0 797
Ten wpis jest częścią 3 z 6 w serii Collage Quilt

Dzisiaj prawie skończyłam twarz. Prawie – bo chociaż kawałki są wycięte i dopasowane, sporo jeszcze wymaga przyklejenia – są na razie tymczasowo przypięte szpilkami i nie wsunięte wzajemnie pod siebie – ale ogólną koncepcję kolorystyczną już można zobaczyć.

Twarz na milionie szpilek… Fot. J. Grzywna

Po przyklejeniu oczy nabrały z powrotem sensownego kształtu i wyrazu. Z daleka faktycznie całość wygląda jak ludzka twarz!

Oczy przyklejone. Fot. J. Grzywna

Mam już kilka wniosków z dotychczasowych działań:

  • Nie ma sensu od razu przyklejać kawałków, lepiej je przypiąć szpilkami i kleić jak będzie koncepcja całości.
  • Małe collage quilty składają się z bardzo małych kawałków tkanin 😉 na początek lepiej chyba wybrać większą pracę. Mam mnóstwo dłubania, pomagam sobie pęsętą i szpilkami, wymaga to mnóstwa precyzyjnych ruchów. Na koniec pracy w ruch idzie rolka do odkłaczania, tak dużo jest drobniutkich niteczek wszędzie dookoła.
  • Małe nożyczki o bardzo ostrych czubkach to podstawa! Niestety, w moich ukochanych Perfect Scissors czubki zostały nieodwracalnie stępione przez Hankę w czasie zabawy (udało jej się przy tym zrobić sobie dziurę w nodze, która goiła się chyba z miesiąc) i czeka mnie zakup nowej pary. Obecne nie nadają się do tej pracy i muszę sobie pomagać większymi rozmiarem, co jest dość nieporęczne.
  • W portrecie warto fragmentami tkaniny naśladować kierunek ruchu pędzla (wyobraźmy sobie, jak gdybyśmy portret malowały). To daje lepszy efekt wizualny. Np. lewą część czoła Hani zrobiłam z wyciętych z tkaniny kółeczek, ale to nie wygląda najlepiej – prawa część jest za to z pasków ułożonych wg w/w reguły i jest znacznie bardziej realistycznie.
  • Potrzeba naprawdę sporo różnych tkanin o różnych wartościach value. Pomimo, że turkus i zieleń to moje ulubione (obok niebieskich ;)) kolory, odczuwam niedobory odpowiednich odcieni, zwłaszcza w średnich wartościach value.

Plan na jutro zakłada przklejenie twarzy tak, aby mieć już gotową pierwszą przymiarkę i rozpoczęcie tworzenia szyi.

Nawigacja po seriiCollage z Hanią – wybór tkanin >>Collage z Hanią – ciało >>
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej